Technologia XTPL S.A. nagrodzona w Chinach

XTPL S.A., światowy lider przełomowych rozwiązań nanodruku dla globalnego rynku elektroniki, otrzymał tytuł „Najcenniejszej marki produktu optoelektronicznego” oraz „Najcenniejszej marki materiałów do produkcji komponentów optoelektronicznych” podczas Display & Touch Industry Conference 2021 (DTIC 2021) – jednej z najważniejszych konferencji branżowych producentów wyświetlaczy w Chinach. Technologia Spółki była prezentowana przez dystrybutora Yi Xin Technology.

 

Wydarzenie odbyło się w Ningbo w Chinach, pod koniec kwietnia br. i uczestniczyło w nim blisko 600 najważniejszych przedstawicieli firm na rynku chińskim, dostarczających materiały i sprzęt do produkcji optoelektroniki m.in. Visionox, BOE, Changyang Technology, Jizhi Technology, Lumilan, Xi’an Jiaotong University (Simoway), TA Instruments, Lipper Technology, Long Innovation Materials, Kaixinsen, Dongcai Technology, Nuofei Nano, Tiancai Innovation, Saiwu Technology i Tongli Optoelectronics.

– Jesteśmy dumni, że technologia XTPL po raz kolejny zyskała uznanie międzynarodowych ekspertów, praktyków rynku, tym razem w Chinach, na jednym z najważniejszych rynków elektroniki drukowanej na świecie. Tytuł „Najcenniejszej marki” stanowi potwierdzenie wysokiej konkurencyjności naszej oferty oraz jej innowacyjności. Niewątpliwie, ta nagroda przyczyni się do wzmocnienia obecności XTPL na rynku azjatyckim i pomoże w finalizacji procesu komercjalizacji, który jest dla nas celem najważniejszym. Technologie związane z branżą materiałów i sprzętu dotykowego dynamicznie ewoluują – XTPL ma być jedną z tych firm, które wesprą producentów w ewolucji tego rynku, trafiając wcześniej w orbitę zainteresowania najważniejszych rynkowych graczy. Właśnie dlatego obecność na tego typu wydarzeniach jest dla nas tak ważna. Cieszymy się ponadto z bardzo dobrej współpracy z Yi XIn Technologies. – mówi Filip Granek, Prezes Zarządu XTPL S.A.

– DTIC 2021 (Display & Touch Industry Conference) – to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Chinach. Spotykają się tutaj decydenci najważniejszych przedsiębiorstw dostarczających producentom najwyższej jakości materiały oraz sprzęt. To właśnie w tym miejscu dokonywana jest pierwsza ocena pojawiających się innowacji technologicznych w zakresie rozwoju przemysłowego. Zaprezentowana przez nas technologia XTPL spotkała się z dużym zainteresowaniem rynku. Zebraliśmy bardzo pozytywne recenzje, w tym również od potencjalnych klientów, mi.in  zainteresowanych naprawą wyświetlaczy OLED – mówi Simon Hao, Dyrektor Zarządzający Yi Xin Technology.

Organizatorem konferencji był TrendBank, wiodąca w Chinach firma zajmująca się m.in. badaniami i doradztwem w zakresie wyświetlaczy półprzewodnikowych, oferująca badania i konsulting.

 

WAŻNA OBECNOŚĆ

W dniach 17-21 maja br. podczas jednej z najważniejszych konferencji branży przemysłu wyświetlaczy elektronicznych: Display Week, spółka XTPL S.A. miała okazję ponownie zaprezentować swoje rozwiązania technologiczne. Z uwagi na pandemię covid-19, wydarzenie odbyło się w formie online.

– Display Week to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych, w którym uczestniczyliśmy już po raz kolejny. Spotykają się tam najwięksi gracze przemysłu wyświetlaczy jak 3M, BOE Technology Group Co., Ltd. LG Display, Optomec, Samsung Display czy STMicroelectronics. Jak pokazuje nagroda, którą otrzymaliśmy na targach w Chinach – niezbędne jest, aby XTPL była obecna na tego typu wydarzeniach. W ten sposób budujemy świadomość marki, jej rozpoznawalność oraz zapoznajemy potencjalnych kontrahentów z oferowaną technologią. Na naszym wirtualnym stoisku zaprezentowaliśmy opracowane przez nas urządzenie drukujące Epsilon, pozwalające na drukowanie struktur o dużej gęstości, wysokim współczynniku wysokości do szerokości, dobrym kryciu i przyczepności na złożonych topografiach oraz wysokiej stabilności druku. Epsilon wykorzystuje naszą autorską technologię nanodruku i jest przeznaczony do integracji z platformami przemysłowymi. Nawiązaliśmy nowe kontakty i rozpoczęliśmy rozmowy o potencjalnej współpracy – mówi Filip Granek.

Formuła DisplayWeek to połączenie sympozjów, seminariów i prezentacji biznesowych najnowszych rozwiązań technologicznych oraz części wystawienniczej, w ramach której swoje stoiska przygotowało ponad 120 firm. Wydarzeniu już od 10 lat towarzyszy także wystawa I-Zone, poświęcona najciekawszym i najbardziej innowacyjnym rozwiązaniom. W tym roku, organizatorzy do udziału w wystawie zaprosili także XTPL.

W 2020 r. Spółka zrealizowała pierwsze zamówienia komercyjne na swoje produkty: nanotusze oraz demonstratora technologii XTPL Delta Printing System. W ramach projektów związanych z wdrożeniami przemysłowymi, XTPL prowadzi 9 zaawansowanych ewaluacji technologii z globalnymi partnerami urządzeń nowych generacji. Zbudowano także struktury sprzedażowe, przełamane zostały kolejne bariery technologiczne oraz powiększono chmurę ochrony patentowej.

Spółka kieruje swoje rozwiązania do globalnych graczy z branży elektroniki drukowanej, która rośnie bardzo dynamicznie. W 2020 r. jej wartość wynosiła 41,2 mld USD (+11,0% r/r), w 2025 r. prognozowana jest na poziomie 63,3 mld USD, zaś w 2030 r. ma osiągnąć nawet 74,1 mld USD (za: IDTechEx). Oznacza to średnioroczny wzrost wartości rynku w latach 2020-2025 na poziomie 9,0%.

XTPL stale prowadzi prace badawczo-rozwojowe w zakresie autorskiej technologii druku UPD i jej zastosowań w rozwiązaniach dla przemysłu wyświetlaczy, półprzewodników oraz zaawansowanych płytek PCB.

Read more